KONST / Litografier / Mapp med planscher 11687054
nr 1168 7054
Tyra Kleen
(1874-1951), Sverige
Mapp med planscher, "Tempeldanser på Bali", signerad och daterad 1931. 300-upplaga, 34x24 ca
Tyra Kleen, svensk bildkonstnär och författare född 1874, död 1951.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 mars 2018
kl 19:54:21
11/3 23:52:35
Tyra Kleen
Läs mer om Tyra Kleen